טיפול לרכב מתבצע על פי הוראות היצרן. יש להקפיד על ביצוע טיפולים שגרתיים,
על פי הוראות היצרן בהתאם לזמן או לק"מ שהרכב צבר.
שמירה על רצף טיפולים קבוע מבטיחה אמינות מרבית ובלאי מופחת ככל הניתן.

עבור רובנו המכונית היא כלי תחבורה אישי שמטרתו להסיע מנקודה אחת לשנייה,
מעטים הנהגים שבאמת יודעים, מה צריך לעשות עם המכונית במקרה של תקלה או טיפול שגרתי בין אם מדובר ברכב חדש או רכב יד שנייה, על כל רכב לעבור סדרה של טיפולים על מנת להבטיח את בטיחותו ויכולתו לנסוע על הכביש בצורה טובה. טיפולי הרכב יכולים להיות טיפולי חובה וגם טיפולים שונים, המומלצים על ידי יצרן הרכב. ועל אף השיפור הקיים בשנים האחרונות באיכויות הייצור, אשר הפך את המכונית המודרנית לטכנולוגית יותר, מתקדמת ומתוחכמת שאינה דורשת ידע מכני או מיומנות מיוחדת על מנת לתפעל אותה, עדיין קיים צורך בידע בסיסי, תשומת לב ותחזוקה שגרתית. לטובת הבטיחות, וגם כדי להאריך את חיי הרכב שעלה לכם כל כך הרבה כסף.

מתי צריך לעשות לרכב טיפול?

אחד הטיפולים השגרתיים והמוכרים בשוק הרכב הוא "טיפול 10,000". כיום מערכות הרכב חדשניות ועדכניות יותר, ומאפשרות טווח זמן ארוך יותר בין טיפול לטיפול. המועד המקובל לטיפול הוא סביב ה – 15,000 ק״מ בממוצע, או אחת לשנה, המוקדם מביניהם, לפי הוראות יצרן הרכב. ישנם גם טיפולים עונתיים לפני עונת הקיץ\ חורף וכמובן בכל מקרה של תקלה מזוהה או התראה על תקלה באמצעות מחשב הרכב או נורות האזהרה.

מה מבצעים במסגרת הטיפולים השונים במוסך?

במסגרת טיפול תקופתי סטנדרטי, טיפול 15,000 ק״מ , יוחלפו שמן המנוע, פילטר השמן ופילטר אוויר זהו טיפול קטן.
בטיפול גדול, המתבצע, לדוגמא,
ב 120,000 ק"מ, יוחלפו שמן המנוע, מסנן השמן, מסנן אוויר, מסנן אוויר למזגן, שמן גיר, נוזל בלמים, נוזל קירור ותיערך בדיקה מקיפה הכוללת, בדיקת בלמים, רצועות, בדיקת אורות, סטרטר ומצבר.
מעבר להחלפת השמנים והפילטרים המוסך מבצע בדיקות כלליות ברכב ובהתאם לטיפול גם בדיקות קפדניות לחלקים מסויימים, מטרת הבדיקה היא שמירה על רכב אמין ובטיחותי עד לטיפול הבא, רכב שאינו בטיחותי מסכן אתכם ואת הנוסעים בכביש.
בחירתו של מוסך מורשה מקצועי, המתמחה בטיפולים הדרושים תאפשר לכם לקבל את השירות המתאים לרכב שלכם, אם יש לכם מאזדה, טיפול במוסך מורשה מאזדה יבצע את הטיפולים כנדרש ויבטיח לכם רכב שנוסע בבטחה.

מוסך מורשה מאזדה

טיפים לתחזוקה עצמית שוטפת:

הקפידו על שגרת טיפולים שוטפת, טיפולים תקופתיים יאפשרו לכם גם ליהנות מרכב בטוח ותקין עם בלאי נמוך, וגם למכור אותו בבוא העת כרכב יד שניה תקין ושמור.
בדקו את לחץ האוויר בצמיגים בקביעות- הצמיג הוא כנראה אבזר הבטיחות הראשון ברכב. בעיה בתקינותו תגרום לחוסר יכולת של מרבית מערכות הרכב החשובות והבטיחותיות לתפקד כהלכה. בדקו אוויר בצמיגים אחת לשבוע שבועיים, ואל תשכחו את הצמיג הרזרבי.
הגנו על חלקי הפלסטיק והצבע של הרכב – צבע הרכב וחלקי הפלסטיק  חשופים למפגעי האקלים במיוחד בקיץ הישראלי. ניתן להגן על לוח המחוונים, הדלתות בתא הנוסעים והנהג בעזרת תכשירים ייעודיים, היוצרים שכבה המגינה על חלקי הפלסטיק ומעניקה להם מראה חדש.

 


What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win